STARCEPHE RESTORASYON VE İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
Kirazlıtepe mah. Ayvalık cad.No/157 Üsküdar/İSTANBUL
starcephe@hotmail.com
Tel: +90 (216) 318 79 05
+90 (536) 558 13 02(Öncelikli)
FİBRE BETON CEPHE ÜRETİMİ

              Tarihi yapılarıyla ünlü Tarihi yarım ada ve beyoğlu sokak ve caddelerinde  gerek yenileme çalışmaları gerekse tamamen modern yapılar inşa ederken tercih edilen Tarihi dokuya uyum saglayan cepheler için çalışmalar yapmaktayız.
               Renk, doku ve hat çizgileriyle istediğiniz cephe detayları Modellenmekte, hazırlanan kalıplara yapılan dökümlerin ardından montaj ile herşey istediğiniz gibi teslim edilmektedir.Teknik Özellikler :
       Proje bazında istenen ölçüde üretim imkânı, Pencere montajı için gerekli montaj detayını içerir (körkasa). Söve kesiti ve boyutlar tamamen mimari isteğe bağlıdır. Dış etkilere yüksek dayanımlı ve su geçirimsizdir. Gri, bej ve beyaz renkler standart, özel renk yapımı imkânı. Mevcut kalıpların detay ve çizimlerine firmadan ulaşılabilir.
Kısa Tanım :
       GRC, silis kumu ve beyaz çimento karışımı özel granülometrideki harmanın
alkaliye dayanıklı ithal cam elyafı ve polimerlerin özel kalıplara püskürtülmesi
suretiyle elde edilen, mukavemeti çok yüksek bir yapı malzemesidir.


Uygulama Alanları :
       Prekast elemanlar her nevi bina/yapı cephesinde dış ve iç mekanlarda kullanıma
elverişli, çeşitli formlarda imal edilebilen malzemelerdir.


Teknik Özellikler :
       Basınç mukavemeti: 60-80 N/mm²
       Çekme mukavemeti: 5-10 N/mm²
       Darbe mukavemeti: 10-25 KJ/m²
       Elastisite modülü: 10-20 KN/mm²
       Yoğunluk: 1.9-2.1 kg/dm³


Firma Ürün İlişkisi : Üretici Firma

Hizmetler : Proje, Uygulama, Montaj
Tarihi eser restorasyonları ve eski binaların cephelerinin yenilenmesi, son derece önemli ve bir o kadar da zor imalatlar içeren işlerdir. Tarihi eser restorasyonları oldukça detaylı ve pahalı imalatlar gerektiren bir çalışmanın sonucunda tamamlanabilen, sıkı kontrollerden geçtikten sonra onaylanan çalışmalar olmakla beraber, malzeme seçimleri ile imalat hızları genellikle oldukça yavaş gerçekleştirilebilmektedir.
Bu imalatlarda kullanılan malzeme çeşitliliğinin oldukça kısıtlı olmasının yanında, yapılan işçiliklerde de standart bir kalitenin yakalanmasında karşılaşılan güçlüklerde en büyük sorunlardandır.


Betofiber elyaf katkılı beton malzemesi, tarihi eser restorasyonlarında da istenilen tüm detayları gerek original malzemenin üzerinden kalıp alınarak, gerekse onaylı detay çizimleri üzerinden bire-bir modeller çıkarılarak kalıp imalatı yapmak suretiyle, istenilen detayların kusursuz bir şekilde oluşturmasının yanında oldukça seri ve hatasız bir üretime olanak tanımaktadır. Bu imalatlarda özel bir kalıp sistemi olan kauçuk ve silikon esaslı kalıplar kullanılmaktadır. Büyük çaplı restorasyon işlerinde maliyet olarak da önemli avantajlar kazandıran Betofiber elyaf katkılı beton malzemesi, mimarlara bu konudaki en iyi seçenek olarak hizmet vermektedir.

Bununla beraber, özellikle büyük şehirlerde eski binaların cephelerinin yenilenmesi ve ısı izolasyonunun sağlanması istenilen kalitede gerçekleştirilememektedir. Bu imalatlar yapılırken bina yüzeyine yapıştırılan board’ların boya sonrası bile izleri görülmekte, malzeme kalınlığından kaynaklanan pencere ve balkon kapı merkezlerinde, denizliklerde çirkin görüntüler oluşmakta, ekstra boya işçilik ve maliyeti yapılmakta, en önemlisi de yangın yönetmeliğinin zorunlu tuttuğu A1 yanmazlık sınıfı sağlanamamaktadır.

Betofiber, tüm bu sorunları çok daha hızlı, yüksek kalitede finish lere sahip, alüminyum folyolu taşyünü ile A1 yanmazlık sınıfında bir izolasyon ve yoğuşma sorununa kesin çözüm getiren, istenilen detayları üzerinde taşıyabilen, tasarımlara olanak tanıyan ve binanın dış cephe detaylarını tamamı ile değiştirebilecek sistemi ile binalarınıza yeniden hayat veren bir cephe sistemidir.

Betofiber GRC (elyaf katkılı beton) Isı Yalıtımlı Cephe Panel Sistemi ve Dekoratif Elemanları ile tüm bu olanakları tek bir sistem ile sağlamanız mümkündür.
Haberler Haberler
StarCephe Restorasyonve İnş. San.Tic.Ltd.Şti Sitede Yer alan Resim ve Yazıların Kopyalanması yasaktır Kopyalayanlar Hakkında Yasal İşlem Yapılacaktır. 0216 318 79 05 starcephe Tasarım
Şirketler Şirketler